קולנוע

שני קוני למל – 1966

שני קוני למל הוא סרט ישראלי קומי משנת 1966, המבוסס על תרגום המחזמר היידי "שני קוני למל" של אברהם גולדפדן. בסרט מגלם מייק בורשטיין שתי דמויות במקביל (קוני ומקס) בקומדיה של טעויות על רקע השטעטל. אושיק לוי משחק בסרט את החבר של מקס.


ארבינקא – 1967

ארבינקא הוא דמות שיצר הסאטיריקן הישראלי אפרים קישון. הדמות הופיעה בטוריו בעיתון "מעריב" במשך שנים החל ב-1952, ובשנת 1967 עמדה במרכז סרט קולנוע בשם זה בבימויו. אושיק לוי משחק את השוטר ("שקט מצלמים", בפריצה לבית מפעל של הגששים).


הצד השני – 1968

הצד השני הוא סרט קולנוע קצר ישראלי מ-1968 בבימויו של אורי זוהר, המספר על קבוצת אנשים התקועה על שפת מעבר החצייה באור אדום ושואפת לעבור לצד השני. סרט שהיה בעל אופי חדשני, בלתי קונבנציונלי לזמנו, בסגנון אוונגרדי. הסרט ייצג את ישראל בקטגוריית הסרט הקצר בפסטיבל ברלין לקולנוע ב-1969.


תעלת בלאומילך – 1969

תעלת בלאומילך הוא סרט קולנוע ישראלי קומי-סאטירי בבימויו של אפרים קישון שיצא לאקרנים ב-1969. הסרט מבוסס על הומורסקה בשם "אגדה על תעלה בתל אביב" של קישון, שפורסמה לראשונה בשנת 1952 ונכללה בספר "אלף גדיא וגדיא". הסרט זכה להצלחה קופתית ולביקורות אוהדות וזכה בפרס הסרט הזר בפסטיבל הסרטים של ברצלונה ובפרס חבר השופטים בפסטיבל הסרטים של מונטה קרלו, והיה מועמד לפרס גלובוס הזהב. אושק לוי שיחק בסרט קצין משטרה.


מרגו שלי – 1969

מרגו שלי הוא סרט דרמה רומנטית ישראלי משנת 1969 בבימויו של מנחם גולן שגם כתב את התסריט, עם עודד תאומי ולבנה פינקלשטיין בתפקידים הראשיים. אושיק לוי שיחק בסרט את שמוליק.


לופו – 1970

לופו הוא סרט ישראלי קומי, השייך לסוגת "סרטי הבורקס", בכיכובם של יהודה ברקן וגבי עמרני שיצא לאקרנים בשנת 1970. הוא מכר 872,000 כרטיסים בישראל. זהו אחד הסרטים הנצפים ביותר בתולדות הקולנוע הישראלי. אושיק לוי שיחק בסרט שוטר.


ז'אקו והיצאניות – 1972

ז'אקו והיצאניות הוא סרט מלודרמה ופשע ישראלי משנת 1972 בבימויו של פול סמית לפי תסריט של אלי תבור והאל פרל המבוסס על רעיון של מיכאל שוילי. הסרט נחשב ייחודי בשל סצנות סקס ועירום, מה שלא היה מקובל באותה תקופה בקולנוע הישראלי. אושיק לוי שיחק בסרט את ז'אקו.


חכם גמליאל – 1973

חכם גמליאל או משחקי נישואים, הוא סרט דרמה רומנטית ישראלי משנת 1973, בבימויו של יואל זילברג לפי תסריט של משה הדר. הסרט נקרא באופן רשמי "משחקי נישואים (חכם גמליאל)", אך מוכר יותר בשם "חכם גמליאל". אושיק לוי שיחק בסרט את ניסים גמליאל.


גבעת חלפון אינה עונה – 1976

גבעת חלפון אינה עונה הוא סרט קומדיה ישראלי, משנת 1976 ונמנה עם סרטי הבורקס, בבימויו של אסי דיין ובכיכובם של חברי שלישיית "הגשש החיוור", שהפך לימים לסרט פולחן. הסרט מציג את ההוויה האבסורדית של שירות המילואים בצה"ל בראי התקופה שלאחר מלחמת יום הכיפורים. שמו של הסרט הוא פרפרזה על שמו של הסרט הפטריוטי "גבעה 24 אינה עונה" שהופק כעשרים ואחת שנה קודם לכן. אושיק לוי שיחק בסרט את ג'חנון – חייל מילואים שלא מקבל חופשה ומרבה להתלונן על כך וכן בסצינה הידועה עם חנה לסלאו באוהל שעף לשמיים.


לופו בניו יורק – 1976

לופו בניו יורק הוא סרט ישראלי קומי, השייך לסוגת "סרטי געפילטע פיש", בכיכובם של יהודה ברקן וגבי עמרני שיצא לאקרנים בשנת 1976. זהו סרט המשך לסרט "לופו" משנת 1970.


מבצע ספטמבר השחור – 1976

סרט בהפקה שוויצרית ישראלית בבימויו של הצרפתי בוטל. הסרט עוסק בחטיפה של מטוס סבנה בהפקה שוויצרית ישראלית. אושיק לוי שיחק בסרט את המחבל. הסרט לא הוקרן בארץ משום סמיכותו לפיגוע במינכן והרגישות של חנה מרון שנפצעה קשה בפיגוע במינכן לנושא.


סופו של מילטון לוי – 1981

סופו של מילטון לוי הוא סרט פשע ישראלי משנת 1981, בכתיבתו ובבימויו של נסים דיין, עם אושיק לוי ודב גליקמן בתפקידים הראשיים. אושיק לוי שיחק בסרט את מילטון לוי.


אני והמאהב של אשתי – 1983

כדי להציל את בית הדפוס המשפחתי שנקלע לקשיים, מחליט בן המשפחה להתחתן עם בתו של בעל חנות הלבשה. אלא שחתימה על שטר חוב הרסני מובילה לטרגדיה משפחתית.


עדות מאונס – 1984

עדות מאונס הוא סרט קולנוע ישראלי משנת 1984 בבימויו של רפאל רביבו, עם ענת עצמון ואורי גבריאל בתפקידים הראשיים. העלילה היא על אישה גרושה שעומדת להעיד במשפט נגד אנס שתקף את שכנתה, אולם אחיו העבריין מאיים על חייה ועל בנה. בסרט יש סצנה של אונס אלים (שלמה תרשיש ועירית פרנק) ועירום (ענת עצמון). אושיק לוי משחק את החבר של אשר.


השגעון הגדול – 1986

השגעון הגדול הוא סרט קומדיה מטורפת ישראלי משנת 1986 בבימויו של נפתלי אלטר, עם ספי ריבלין ואריק לביא בתפקידים הראשיים. התסריט נכתב על ידי מנחם גולן לפי סיפור של יוסי סויה.
העלילה היא על אדם שפוי שחייו השגרתיים מתהפכים לחלוטין כשיום אחד הוא נחשד בטעות למטורף ונכנס בעל כורחו לבית משוגעים לאשפוז ממושך. אושיק לוי משחק בסרט את משה.


מעבר לים – 1991

מעבר לים הוא סרט קולנוע ישראלי, בבימויו של יעקב גולדווסר, שיצא לאקרנים בשנת 1991. הסרט הוא דרמה משפחתית העוסקת ביחס של ניצולי השואה לישראל בראשית ימיה ובהתלבטות האם להישאר בארץ או להגר ממנה, כפי שהם נראים דרך עיניו של ילד. אושיק לוי משחק בסרט את נהג המונית.


נקמה יהודית – 1997

נקמה יהודית הוא סרט קולנוע ישראלי משנת 1997 בבימויו של אלכסנדר שבתייב, עם לאוניד קנייבסקי, לירון לבו, לבנה פינקלשטיין ונטליה שווץ בתפקידים הראשיים. הסרט עוסק בקונפליקט בין שתי תרבויות, בין אב הקשור לתרבות שגדל בה בקרים שביסודה הוא שמירה על כבוד עצמי וכבוד המשפחה ודחף לנקמה, ובין בנו הישראלי שאינו מבין את התרבות הזאת המאלצת את אביו לפעול על פי הקודים הקדומים. אושיק לוי משחק בסרט את שלמה.


ד"ר פומרנץ – 2012

ד"ר פומרנץ הוא סרט קולנוע ישראלי, בבימויו של אסי דיין, שיצא לאקרנים בשנת 2012. זהו סרטו האחרון של דיין כבמאי. הסרט מתאר את ד"ר יואל פומרנץ (אסי דיין), פסיכולוג קליני בערוב ימיו המקצועיים והאישיים, שחי עם בנו יואב (מיכאל הנגבי), איש תסמונת אספרגר העובד כפקח חניה. אושיק לי משחק בסרט שוטר.


בננות – 2013

בננות הוא קומדיה רומנטית-מוזיקלית של הבמאי איתן פוקס, (שגם שותף לכתיבת התסריט עם אלי ביז'אווי) שיצאה לאקרנים בבתי הקולנוע ב-2013. הסרט מספר את סיפורם של 5 נשים וגבר אחד הגרים בשכנות ומוצאים את עצמם לגמרי במקרה מתמודדים ב-"יוניברסונג", תחרות שירה בינלאומית הדומה לאירוויזיון. אושיק לוי משחק בסרט את האבא השמרן של אסף. לא רוצה שידעו שאסף הומו כדי לא לפגוע בחברה שלהם שהוא הפרזנטור שלה.


קליפ מחווה לאושיק לוי על פעילותו בקולנוע לכבוד יום הולדתו השבעים:


חזרה לפילמוגרפיה >>